wtorek, 9 grudnia 2014

Rehabilitacja ambulatoryjna i w warunkach domowych

Po ściągnięciu gipsu czeka nas rehabilitacja - sxc.hu
Spotkać nas może bardzo wiele różnych chorób czy urazów, które muszą być odpowiednio leczone. Jednak wyleczenie ich jest dopiero pierwszy krokiem do uzyskania pełni sprawności i powrotu do codziennego życia. Drugim krokiem jest przejście odpowiedniej rehabilitacji, która w zależności od przebytej choroby bądź kontuzji przyjmie zupełnie inną formę, co wydaje się zrozumiałe. Wśród różnych rodzajów rehabilitacji możemy wymienić przykładowo te kardiologiczne, neurologiczne, ogólnoustrojowe, na oddziałach stacjonarnych czy też w warunkach ambulatoryjnych. Skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne może wypisać tylko lekarz ubezpieczenia zdrowotnego.


Rehabilitacja ambulatoryjna.


Czym jest owo leczenie i rehabilitacja ambulatoryjna? Jest to świadczenie zdrowotne specjalistyczne udzielanych przez lekarza, który ma specjalność w dziedzinie rehabilitacji. Najczęściej takie miejsca spotykamy bezpośrednio w szpitalach i to tam udziela się świadczeń rehabilitacyjnych. Jest to oczywiście metoda w pełni refundowana przez NFZ. W końcu rehabilitacja to bardzo ważny etap odzyskiwania przez osobę chorą pełnię możliwości nie tylko fizycznych ale także społecznych. W skład obowiązków lekarza prowadzącego zajęcia rehabilitacji są także udzielanie porad zwykłych jak i specjalistycznych oraz przeprowadzanie regularnej kontroli.

Rehabilitacja w warunkach domowych.



Jest to rodzaj rehabilitacji, który udzielany jest w miejscu zamieszkania chorego, co można wywnioskować spoglądając na nazwę, jeżeli ten nie może dotrzeć do miejsca gdzie się zwykle odbywają rehabilitacje czyli palcówek lecznictwa ambulatoryjnego ze względu na swój stopień niepełnosprawności. Czas takiej rehabilitacji to zazwyczaj od trzech do dziesięciu tygodni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz